Jednym z problemów dzisiejszych ludzi jest uzależnienie. Np uzależnienie od alkoholu, wiele osób ma z tym problem. Przyczyny są różne od tych poważnych jak nie radzenie sobie z nerwami do takich nie istotnych. Czasem człowiek nie jest świadomy że jest alkoholikiem, zawsze ma jakieś wytłumaczenie ale po pewnym czasie dochodzi do zdania że jednak sam siebie okłamuje. Jedną z przyczyn, szczególnie wśród młodych osób jest po prostu chęć przypodobania się innym a czasem  strach przed odrzuceniem. Dlatego też często młode osoby popadają w alkoholizm lub zaczynają brać narkotyki.

Zdjęcie ze strony: Pixabay.com

Na początku myślą, a co tam przecież to tylko jeden raz, przecież mam nad tym kontrolę. Ale potem się orientują, że są w błędzie. Że tak naprawdę jest to im potrzebne jak tlen do życia. Niesie to za sobą poważne problemy finansowe, bo gdy chce się coraz więcej i więcej to kasa kiedyś się kończy. Wtedy jedynym rozwiązaniem, według tych osób, jest po prostu kradzież. Uzależnienie to nie tylko problem osoby uzależnionej ale także jej otoczenia, rodziny.

Czasem człowiek by zerwać z nałogiem musi zejść na same dno żeby dopiero wtedy się od niego odbić. Istnieją różne pomoce jak skończyć z nałogiem, jest to np poradnia AA, różnie psychologowie albo po prostu ośrodki odwykowe. Prócz takich poważnych uzależnień istnieją jeszcze mniejsze. Jednym z przykładów jest uzależnienie od komputera, internetu. Kiedy człowiek cały swój czas poświęca na serfowaniu na czacie lub grając w ubieranki czy w inne gry online. Komputer w XXI w. także zalicza się do uzależnień.

 


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *